hamburger

Gdzie warto wykorzystać przeszklone ściany osłonowe?

Zobacz więcej
przeszklone ściany

Szklane ściany osłonowe to nowoczesne i eleganckie rozwiązanie architektoniczne, które zdobywa coraz większą popularność. Nadają każdemu wnętrzu niepowtarzalny wygląd, jednocześnie spełniając praktyczne funkcje. Przekonaj się, gdzie można je zastosować.

Nowoczesne biura i przestrzenie coworkingowe

Szklane ściany osłonowe to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych biur i przestrzeni coworkingowych, gdzie przejrzystość i otwartość mają kluczowe znaczenie. Dzięki nim można oddzielić poszczególne pomieszczenia, jednocześnie utrzymując wrażenie przestronności oraz maksymalizując dopływ naturalnego światła. Szklane ściany osłonowe są także łatwe w utrzymaniu czystości, co dodatkowo wpływa na estetykę wnętrza. Wprowadzenie takiego rozwiązania może również wspierać komunikację między pracownikami, gdyż zachęca do nawiązania wzrokowego kontaktu i dzielenia się informacjami między osobami pracującymi w różnych pomieszczeniach. 

Eleganckie hotele i obiekty konferencyjne

Hotele i obiekty konferencyjne również mogą skorzystać z zalet szklanych ścian osłonowych. Przeszklone ściany doskonale sprawdzą się jako elementy dzielące lobby hotelowe na strefy przeznaczone dla różnych celów, takie jak obszar recepcji i przestrzeń wypoczynkowa. Mogą również być umieszczane między pokojami hotelowymi lub salami konferencyjnymi, co pozwala na łatwe dostosowanie rozmiaru i kształtu tych przestrzeni do potrzeb gości. 

Domy jednorodzinne – przestrzeń i światło

Nasza firma wykonuje szklane ściany osłonowe w Zachodniopomorskiem również na zlecenie prywatnych inwestorów. W domach jednorodzinnych można je zastosować na wiele sposobów, nadając wnętrzom niepowtarzalny charakter. Mogą oddzielać kuchnię od jadalni, tworząc przestrzeń, w której domownicy mogą wspólnie spędzać czas, a jednocześnie zachowując niezbędną prywatność. Szklane ściany osłonowe sprawdzą się również w łazience jako zamiennik tradycyjnych kabin prysznicowych – taka aranżacja pozwoli na optyczne powiększenie pomieszczenia i maksymalne wykorzystanie światła. Przeszklone ściany mogą także oddzielać sypialnię od garderoby lub prywatnej części domu od części reprezentacyjnej.