hamburger

Czy fasady szklane są bezpieczne?

Zobacz więcej
szklane fasady

Fasady szklane są bezpiecznym i funkcjonalnym rozwiązaniem, które może przynieść wiele korzyści – zarówno estetycznych, jak i praktycznych. Oczywiście, podobnie jak każda inna konstrukcja, wymagają one odpowiedniego projektowania oraz dbałości o szczegóły. Dlatego warto skorzystać z usług doświadczonych fachowców oraz sprawdzonych materiałów, aby cieszyć się pięknem szklanych budynków przez wiele lat.

Fasady szklane w kwestie bezpieczeństwa

Fasady szklane są wykonane z solidnych, sprawdzonych materiałów, które charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością niż zwykłe szkło. Dzięki temu są one odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz zmiany temperatury. Nowoczesne technologie pozwalają na zastosowanie specjalnych systemów mocowania szyb do konstrukcji nośnej, co dodatkowo zwiększa ich trwałość i stabilność. Warto wspomnieć też o ich odporności na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wiatr czy deszcz. Szklane konstrukcje są zaprojektowane tak, aby wytrzymać nawet bardzo silne podmuchy wiatru. Doskonałym tego przykładem są realizowane przez naszą firmę fasady szklane w Zachodniopomorskiem.

Zalety fasad szklanych

Oprócz kwestii związanych z bezpieczeństwem, warto również zwrócić uwagę na zalety wynikające z zastosowania fasad szklanych. Przede wszystkim, szklane budynki są niezwykle atrakcyjne wizualnie. Duża ilość przeszkleń wpływa na doskonałe doświetlenie wnętrza pomieszczeń, co przekłada się na komfort użytkowania oraz oszczędność energii.

Fasady szklane mają także wpływ na poprawę izolacji cieplnej budynków. Właściwe zastosowanie współczynnika przewodzenia ciepła oraz refleksyjności szyb sprawia, że w okresie letnim temperatura wewnątrz budynku jest niższa niż na zewnątrz, a w okresie zimowym – wyższa.